för 1 timme sedan
V85 från Bergsåker med jackpot om hela 42 miljoner kronor.
Här är experternas bästa V85-tips till omgången.
– Det är bra chans att han bara visar sig bäst, säger Christoffer Wickman.
– Det är en given förstahäst i loppet, säger Andreas Henriksson hos Travtjänsten.
På lördag är det V85 på Bergsåker, det är inte vilken V85-omgång som helst utan det är en V85-omgång som kryddas med jackpot om hela 42 miljoner kronor. Som alltid är det spelstopp på V85 klockan 15.00 under lördagen och precis som varje fredag på Andelstorget.se serveras ni det bästa V85-tipsen signerat Andelstorgets vassa travgäng.
Travtjänsten inför V85.
– 3 La Fiesta Pellini (V85-2) gillar vi. Minns 11/800 med full fart genom mål på Sundbyholm. Bortkörd senast. Örjan och barfota nu. Given förstahäst, säger Andreas Henriksson hos Travtjänsten.
HÄR SPELAR NI V85 MED TRAVTJÄNSTEN
Snoken inför V85.
– 1 Jaguar Godiva (V85-1) var det bra surr på senast, gick fint över mål då. Täta starter och bör hålla upp innerspåret på Bergsåker. Svårtuggad sedan, väser Snoken.
HÄR SPELAR NI V85 MED SNOKEN
Per-Anders Johansson inför V85.
– Jag hajade till då jag såg Björn Goop som kusk för första gången på 6 Faks Trym (V85-3). Hästen har visat styrka och kapacitet. Som sagt första Goop och första med körspö. Givet drag, säger Per-Anders Johansson.
HÄR SPELAR NI V85 MED PER-ANDERS
Christoffer Wickman inför V85.
– 5 Turner Ale (V85-8) är en fin treåring som jag verkligen gillade intrycket på senast, det var fränt i skymundan. Nu tycker jag att han kliver ner i klass och jag tror på bra chans att han bara visar sig bäst, säger Christoffer Wickman.
HÄR SPELAR NI V85 MED WICKMAN
Spelexpert